Publikováno

For Pets – nejvíce dotazů se týkalo nadváhy a kožních problémů

Malá čivava se vysmekla paničce z vodítka a vystřelila jako šíp na průzkum okolí. Hned se k ní přidává malé štěňátko pitbulteriéra. Netrvá to dlouho a k dvěma čtyřnohým průzkumníkům se přidávají další pejsci, kteří jsou vedeni na vodítku. Vzniká tak krásný propletenec uzlů z vodítek různých velikostí a barev. Páníčkové mají plné ruce s rozmotáváním, vymotáváním i přelézáním do sebe zamotaných vodítek, kabelek a batohů, ale jejich čtyřnozí přátelé nadále s nejvyšší důležitostí pátrají v uličkách a kličkují pod nohama návštěvníků.
Mnoho těchto a jim podobných veselých scének bylo k vidění na veletrhu chovatelských potřeb pro domácí zvířata For Pets.

PRO KAŽDÉHO NĚCO

Šestý ročník veletrhu For Pets se opět odehrával na výstavišti PVA Letňany a to za veliké účastni milovníků zvířátek všeho druhu. For Pets je jediným odborně zaměřeným veletrhem na chov veškerých domácích zvířat v České republice. Prezentuje se zde celé spektrum výrobků pro psy, kočky, terarijní zvířata, ptactvo, drobné savce, hlodavce, akvaristiku a další. Na 90 vystavovatelů se zasloužilo o předložení široké nabídky novinek a trendů z oblasti krmiv, veterinárních produktů, kosmetických přípravků a chovatelských potřeb. Pro početné a leckdy i vášnivé návštěvníky veletrhu byly připraveny prezentace veterinárních institucí, chovatelských svazků, klubů, stanic, škol a útulků. Velkou oblibu mezi návštěvníky si získal odborný doprovodný program, také zprostředkování setkání odborné a laické veřejnosti a milá propagace ochrany i práv zvířat. Z pestrého doprovodného programu nás zaujalo promítání filmů Nadace na ochranu zvířat a přednášky na různá témata – např. Povídání o chovu domácích prasátek, Psí fyzioterapie, Mořské želvy – velký sen malé holky, Dogfrisbee či Králičí hop – nejmladší sportovní disciplína.

PRIM PRO CELOSTNÍ PŘÍSTUP

Stánek Energyvet umístěný v odborné části veletržní haly navštěvovali chovatelé, zajímající se především o prevenci a udržení zdraví svých zvířecích přátel, ještě dříve než choroba zaťuká na dveře. Dále se příchozí zajímali o princip regenerace zvířat podle Energyvet Pentagramu. »
Velice oceňovali celostní přístup, přírodní složení jednotlivých preparátů a jejich snadné dávkování podle váhy zvířete. Zajímavé diskuze probíhaly s návštěvníky z řad odborníků, veterinárních lékařů, zvířecích terapeutů a cvičitelů. Opět se nám potvrdilo, že mnoho chovatelů již má praktické zkušenosti s preparáty. Velmi oceňují přehledné webové stránky Energyvet s intuitivní navigací na články, kazuistiky, základní přehled indikací, diagnostiku krok za krokem apod. Zrovna tak jsou nadšeni z praktické pomůcky Grafikonu, který slouží k výběru optimálního preparátu pro poradce, veterináře i občasné používání laickým uživatelem.

JAK ODSTRANIT KOŽNÍ PROBLÉMY

Z konkrétních dotazů drobných chovatelů se nejčastěji hovořilo o kožních problémech nejrůznějšího charakteru. Všeobecně se jedná o nejčastější zdravotní postižení kočiček a pejsků. Další velký problém se týká nadváhy zvířátek. Přišlo se k nám na stánek ukázat několik opravdu moooooc pěkných pejsků se značnou nadváhou. U některých byla prvotní příčina způsobena kastrací. U jiných pejsků obezita pramení z nesprávné výživy, především v podobě pamlsků obsahující velké množství cukrů. Rovněž se často chovatelé ptali na ošetření oušek či zmírnění projevů inkontinence u starších pejsků. Velkou oblibu si ihned získal šampon Epivet. Jakmile si návštěvníci mohli ověřit jeho příjemnou vůni, byl jejich. Na veletrhu For Pets bylo opravdu velké množství zajímavých vystavovatelů. Na každém bylo patrné jejich nadšení pro dobrou věc a zájem o spokojený život zvířat. Když od našeho stánku odcházely po delší diskuzi dvě návštěvnice, řekly nám při rozloučení: „Vy jste tady jediný stánek, u kterého jsme našly to, co jsme hledaly.“ Musíme se přiznat, že navzdory tomu, že jsme se nacházeli mezi skvělou společností vystavovatelů, nás tato věta samozřejmě velmi potěšila.